Reklaam.ee
otsi ava laiendatud otsing

Next - Motivatsioon tõmbab käima, aga harjumused hoiavad töös!

Lisa oma blogi
Kas tead, millisel hetkel võtab sõiduauto tavaliselt kõige rohkem kütust? Kõik, kes on autokooli säästliku sõidu kursustel käinud, teavad, et selleks on kohaltvõtt ja kiirendus. Selleks, et saada liikumatut objekti soovitud suunas liikuma, on vaja kulutada metsikult energiat.
Algus on kõige raskem.Motivatsioon tõmbab käima, harjumused hoiavad töös!

Kas tead, millisel hetkel võtab sõiduauto tavaliselt kõige rohkem kütust?

Kõik, kes on autokooli säästliku sõidu kursustel käinud, teavad, et selleks on kohaltvõtt ja kiirendus. Selleks, et panna liikumatut objekti soovitud suunas kulgema, on vaja kulutada metsikult energiat. Eeldades, et sina oled liikumatu objekt, on sul tõenäoliselt vaja alguses kõige rohkem vaimset ja füüsilist energiat kulutada, et ennast üldse käima saada ning mugavutsoonist välja murda. Vajaliku energia annab sulle motivatsioonist tulenev tahtejõud. Ühel hetkel, kui sa oled end mugavutsoonist juba välja rebinud ning hoo sisse saanud, tunned sa, et miski, mis enne nõudis meeletuid jõupingutusi ja motivatsiooni, on nüüd muutunud vaevatuks. Asi on väga lihtne – sa oled kohanenud ning ära harjunud uute tegevuste ning olukordadega.


Lihtsa näitena võib tuua trennis käimise. Me kõik teame, et raskeim osa vormi saamisest on selle esimese sammu astumine – asjade pakkimine ning trenni minemine. See kipub nii olema umbes esimesed kolm nädalat, kuid seejärel muutub asi vaevatuks ja isegi meeldivaks – varsti tunned ennast pigem halvasti ja ebamugavalt siis, kui trenn vahele jääb.


Algusfaas kestab seni, kuni tekivad harjumused.

Öeldakse, et harjumused tekivad 3 nädalaga. Nende 3 nädala jooksul tuleb sul ennast sundida, kuid hiljem läheb lihtsamaks ning seejärel pead lihtsalt hoogu üleval hoidma. Pikaajalise tulemuse toob see, kui edu saavutamiseks vajalikud tegevused muutuvad loomulikuks osaks sinu elust – need peavad muutuma harjumusteks.

Kui oled edule orienteeritud, siis anna endast parim, et need harjumused pidama jääks. Rutiin on sõna, mis on tänu liinitöötajatele ja peolembelistele suhtepõlguritele küllaltki negatiivse  tähenduse saanud. Antud kontekstis pean rutiini all silmas standardiseeritud tööprotseduure ja süstemaatilist lähenemist. Fakt on see, et ilma teatud rutiini ja standariseerimiseta ei saavuta sa MITTE KUNAGI enda täispotentsiaali. See on fakt ja jutul lõpp – lepi sellega!


Millest alustada?

Alusta planeerimisest ja süstematiseerimisest, sest see hoiab sind kontrollpuldis ning samas aitab säästlikumalt kasutada sinu kõige väärtuslikemaid ressursse, milleks on aeg ja energia. Ajajuhtimise valdkond on lai ning soovitan sul ennast asjadega kurssi viia. Täna annan vihjeks 3 head harjumust, mida endas arendada:

• Pane iga kuu viimasel päeval paika järgmise kuu eesmärgid ja tähtsamad tegevused.

  1. • Pane igal pühapäeval paika järgmise nädala eesmärgid ning teha-nimekiri.
  • • Pane iga päeva õhtul paika järgmise päeva teha-nimekiri.


    Siin pole midagi keerulist ja selles asja võlu just peitubki. Tegemist on lihtsate harjumustega, mida on kerge rakendada. Samas hoiavad need fookuse paigas ja asjad reaalsed.


    Miks ma sellest kirjutasin?

    Sest kurb on näha ümberringi seda rakendamata potentsiaali. Kui inimesed suudaksid terve aasta säilitada sellist vaimset seisundit ning entusiasmi nagu neil on aasta alguses, siis hakkaksid suured asjad juhtuma! Kurb tõsiasi on aga see, et enamikel on toss juba veebruariks väljas ning unistused kipuvad üldjuhul üsna kiiresti surema.


    Kui kasvõi üks inimene saab sellest loost abi ning inspiratsiooni, et aastal 2012 enda elukvaliteedis märkmisväärne hüpe teha, siis on minu eesmärk täidetud.


    Lükka täiskütte peale ja ära enam seisma jää!

    Head uut aastat!